Upis novih studenata – bitni datumi i detalji

Poštovane kolege,

Prijava na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija, u školskoj 2020/21. godini počinje 1. juna 2020. godine, i trajaće do 22. juna 2020. godine.

Prijemni ispit za upis na PMC Fakultet će se održati 24.6.2020.

Kako bi se prijavili na konkurs za upis možete doći u prostorije Fakulteta u ulici Bože Jankovića 14, svakoga dana od 10 do 14h, počev od 1. juna.

Prilikom prijave na konkurs, kandidati podnose sledeću dokumentaciju:

1. Prijavni list (dobija se na Fakultetu),
  2. Fotokopiju diplome o položenom završnom, odnosno maturskom ispitu (originali na uvid);
  3. Fotokopije svedočanstava za sve razrede prethodnog srednjoškolskog obrazovanja (orginali na uvid);
  4. Fotokopije diplome republičkog ili međunarodnog takmičenja za kandidate koji su kao učenici trećeg i četvrtog razreda srednje škole osvojili jednu od prve tri nagrade iz predmeta koji se polaže na prijemnom ispitu;
  5. Dokaz o uplati troškova prijave na konkurs (8.000 dinara);
  6. Dokaz o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita (6.000 din za jedan prijemni ispit ili 10.000 din za polaganje oba prijemna ispita) – može se dostaviti najkasnije dva dana pre polaganja prijemnog ispita.

Kandidati koji nemaju kod sebe svu neophodnu dokumentaciju, mogu fotokopije svedočanstava i diploma iz srednje škole dostaviti naknadno, a najkasnije do 22. juna 2020. godine.

Napomene:

• Kandidat svojim potpisom na prijavnom listu potvrđuje da prihvata pravila prijemnog ispita.
  • Kandidati prilikom prijave na konkurs podnose na uvid originalna dokumenta, a uz prijavni list predaju fotokopije dokumenata

Raspored polaganja prijemnog ispita i rang lista kandidata biće objavljena 23.6.2020. godine.
U slučaju da nakon završenog prvog upisnog roka bude slobodnih mesta, biće organizovan drugi upisni rok, u prvoj nedelji jula 2020. godine.

Dodatne informacije o upisu možete pronaći na ovoj stranici kao i na našoj strani Upis

Za sve dodatne informacije molimo vas da pozovete 062 577 577 ili 011 3912 504. Možete nam i pisati na mail info@pmc.edu.rs

Oblasti za prijemni ispit – Opšta informisanost
Pojmovi – Opšta informisanost 1,
Pojmovi – Opšta informisanost 2
Pojmovi – Opšta informisanost 3

Probni prijemni ispit iz opšte i informatičke informisanosti

Termini – plan za upis na osnovne akademske studije 2020/21. godine

Pravilnik o polaganju prijemnog ispita

Konačna abecedna lista prijavljenih kandidata sa uspehom iz srednje škole

Raspored polaganja prijemnog ispita iz opšte i informatičke informisanosti

Raspored polaganja prijemnog ispita iz matematike

Udžbenik za pripremu prijemnog testa iz Opšte informisanosti se zove – „Pitanja za pripremu testa opste informisanosti iz menadzmenta i informatike„, Univerzitet u Beogradu, Fakultet organizacionih nauka, 2018.

Oblasti za prijemni ispit – Matematika
Primer testa – Matematika