Uspeh naših studenata u Tuzli

Profesori i studenti Fakulteta za projektni i inovacioni menadžment PMC učestvovali su na dvodnevnom 9. Međunarodnom simpozijumu na visokoškolskoj ustanovi FINra u Tuzli. Tema simpozijuma je bila “Novo normalno doba u finansijsko-računovodstvenoj i menadžerskoj profesiji”, a prezentovano je 30 radova predavača, uglednih profesora i istaknutih stručnjaka iz prakse iz BiH, SAD, Hrvatske, Slovenije, Srbije i Crne Gore. Bilo je reči na koje je sve načine pandemija prouzrokovana korona virusom uticala na finansijski sektor i kako su institucije, preduzeća i društvo odgovorili na krizu.

Tokom dva dana Simpozijuma, bilo je reči o uticaju pandemije COVID-19 na poslovne performanse kompanija u svetu, izazovima “novog” finansijskog menadžmenta, ograničenjima monetarnog sistema u kriznim situacijama te efektima revizije u eri pandemije s osvrtom na pranje novca. Takođe bilo je reči i o uticaju digitalizacije na kvalitet visokog obrazovanja u regionu i koracima u digitalizaciji javne uprave.

Takođe, održano je i prvo studentsko međunarodno takmičenje ”Prednosti i nedostaci online nastave”. Studenti PMC-a su imali dva tima. Prvi tim u sastavu Valentina Milojević, Jelena Ružić, Stefan Živanović i Darko Radović, osvojio je zlatnu medalju dok je studentkinja prve godine Nina Stefanović sa svojim kolegama Anjom Radić i Mihajlom Milosavljevićem, osvojila bronzanu medalju i nagradu za najbolji javni nastup.

Sjajan korak za početak nove školske godine – sigurni smo da će tu energiju preneti i na ostale kolege.