Studenti PMC-a drugi put za redom su učestvovali na regionalnoj Letnjoj školi za razvoj biznis ideja u Sloveniji

Letnja škola na Fakultetu za ekonomiju i informatiku, Univerziteta u Novom mestu u Sloveniji, okupila je brojne studente iz regiona i Evropske unije, među kojima su bili i studenti Fakulteta za projektni i inovacioni menadžment Profesor “Petar Jovanović” Erna Fazlić, Milica Glišić i Andria Radulović pod mentorstvom prof. dr Bojane Ostojić. Ovo je drugi put da studenti našeg fakulteta učestvuju u ovoj školi.

Nekoliko desetina studenata, pod mentorstvom više od deset profesora, je tokom Letnje škole razvilo je svoje biznis ideje, naučili su kako da koriste veštačku inteligenciju u biznisu, utvrde značaj internet marketinga, oblike finansiranja, ali i razvoj mobilnih aplikacija u poslovanju.

• Učešće na Regionalnoj letnjoj školi za razvoj biznis ideja pružilo mi je dragocenu priliku da unapredim svoje preduzetničke veštine i znanja. Kroz radionice i mentorstvo iskusnih stručnjaka, stekla sam nove uvide u tržišne trendove i razvoj inovativnih ideja. Zaista je neprocenjiva odskočna daska ko želi da se upusti u svet preduzetništva i ostvari svoje biznis ideje -istakla je Milica Glišić, studentkinja treće godine IT smera.