Informacioni sistemi i razvoj softvera
Novi, akreditovani smer na našem Fakultetu - Informacioni sistemi i razvoj softvera, omogućava studentima da ovladaju veštinama programiranja. Kroz semestre će moći da saznaju sve detalje o najmodernijim tehnologijama u svetu i kako ih primeniti u praksi.

Smer Informacioni sistemi i razvoj softvera je kreiran sa ciljem da, u svetlu našeg vremena i sve veće ekspanzije tehnologije i njenog napretka, mlade ljude usmeri na programiranje i kreiranje/održavanje informacionih sistema. Svaka kompanija manjeg ili većeg obima mora imati IT sektor. Kod nekih je to srž poslovanja, a kod nekih neophodni servis. I ne samo kompanije – osnovne delatnosti se više ne mogu zamisliti bez programa koji ih pomažu ili održavaju. Informacioni sistemi su prisutni i u zubarskim ordinacijama, naftnim kompanijama i u svim finansijskim centrima. Sve što nas okružuje – zahteva programiranje i softver. Ono što je sigurno – radna mesta u IT sektoru rastu, i sa svakim danom se otvaraju nove mogućnosti.

Do 2020 će u ovoj industriji biti preko 80.000 radnih mesta u Srbiji a preko 500.000 u Evropi.

Svake godine fakulteti obuče 6x manji broj studenata IT od potrebnog. Pre desetak godina, mobilne aplikacije su bile tek u blagom početku, sada zauzimaju ogroman deo tržišta i donose milijarde evra. Tržište mobilnih i PC igara raste iz godine u godinu i traži programere koji će ih praviti. Svedoci smo razvoja i kriptovaluta i potrebe posebnih programera koji će se baviti ovim tehnologijama. Zbog svih ovih činjenica, IT smer može biti najbolji izbor za Vas.

9 razloga za upis

Obučavaju se za profesiju budućnosti

Mogu se lako zaposliti u inostranstvu

Programeri su jedna od najplaćenijih profesija

Moći će da nauče kako da započnu svoj biznis kao IT preduzetnici

Moći će da rade u bilo kojoj vladinoj ustanovi, u IT sektoru

Imaće slobodu da naprave softver koji god požele

Otvaraju sebi vrata za zaposlenje u svim kompanijama i svim industrijama – programeri su potrebni svima

Na našem fakultetu će moći da iskombinuju znanje iz programiranja kao i znanje iz upravljanja projektima

U budućnosti će moći da se dodatno obuče za bilo koju novu tehnologiju ili programski jezik koji se pojavi u vremenu koji dolazi.

Kome je namenjen?

Ovaj smer je namenjen svim studentima koji žele da se bave informacionim tehnologijama – kao programeri, administratori baza, stručnjaci za bezbednost sistema, itd. Na smeru se prolazi kroz osnove programiranja, uči se o softverskom inženjerstvu, mobilnim aplikacijama, web programiranju i sl. Na našem fakultetu ćete moći da naučite i o upravljanju timovima programera, vođenju softverskih projekata i svim veštinama koje će vam biti potrebne ako želite da napravite i svoju IT kompaniju.

Programeri su trenutno najtraženija profesija, u zemlji, a i u inostranstvu. U našoj zemlji se procenjuje da u ovom trenutku fali oko 50 000 programera dok je u Evropskoj Uniji taj broj još veći. Prema istraživanjima, prosečna plata za ovu profesiju u Srbiji je 1412 EUR.

Zaposlenje

Nakon završenog IT smera, možete raditi na pozicijama:

• Developer
  • Software engineer
  • Software architect
  • Chief Technology Officer
  • Database Administrator
  • Security officer
  • Data engineer
Preuzmite odmah PMC informator potpuno besplatno

Predmeti:

• Razvoj poslovnih informacionih sistema – Izborni predmet